Sizin İçin Farklı Projeler Tasarlıyoruz...

E-ticaret Nedir?

E-ticaret 1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır.


Trabzon e-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret  önemli bir satış kanalıdır.E-Ticarete Başlamanızı Gerektiren 5 Neden!

 

İnternet sayesinde alışveriş sistemi ve imkânları değişti. Bu durum iş kurmak isteyen birçok kişi için de ilham kaynağı oldu. Bundan 15 yıl önce iş kurmak çok riskli ve iddialı bir süreç iken artık çok daha az maliyet ve risk karşılığında çoğu kişi kendi işinin sahibi olabiliyor. Artık karmaşık olmayan bir ticaret sistemi ile kendi işinizi kurmamanız için hiçbir sebebiniz kalmadı. Trabzon e-ticarete başlamak için altın değerinde 5 önemli nedeniniz var.Sınırlar ötesinde kişiye ulaşarak satış yapabilir, yeni müşterilere erişebilirsiniz.

 

Fiziksel mağazada ulaşabileceğiniz kişi sayısı sınırlıyken, e-ticaret sitesinde sınırsız kişiye ulaşabilirsiniz. Bu aynı zamanda farklı şehirlerde ve ülkelerde ürünlerin sergilenebileceği bir vitrine sahip olmanız demektir. Yapılan araştırmalara göre Dünya çapında e-Ticaret’in %13-%25 arasında artması bekleniyor, bu da gün geçtikçe daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz demektir.


 

Tatildeyken dahi para kazanırsınız.

 

7/24 alışveriş yapılabilmesi fiziksel sınırları ortadan kaldırarak çok daha fazla satış yapmanıza imkan sağlar. Zamandan bağımsız olarak ürün satma şansına sahip olursunuz. Fiziksel mağazaların belirli saatler arası çalışma kısıtları vardır, ulaşım kısıtları vardır. Ancak e-Ticaret sitesi ile dünyadan herkese açık 7/24 satış olanağı sunan bir online mağazaya sahip olursunuz.


 

Sınırsız çeşitte ürün sunarsınız.

 

Fiziksel mağazalarda sunabileceğiniz ürün sayısı kısıtlıdır. Tüm ürünleri sergileyemezsiniz veya bu çok yüksek maliyetlere sebep olabilir. e-Ticaret ile sınırsız ürün sergileyebilir, üstelik bunun için ekstra maliyet yaratmazsınız.


 

Sadece güven sağlayarak satışlarınızı katlarsınız.

 

Web nüfusunun çok yüksek bir oranı online satın alım yapıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oran gün geçtikçe artmakta. E-Ticaret işletme sahipleri olarak anahtar kelimeniz güven olmalıdır. Çünkü, e-Ticaret işini yürütmenin en önemli unsuru güvendir. Kullanıcı dostu olan bir sitenin geliştirilmesi, tüketiciye kolaylık sağlamakla kalmayıp aynı zamanda satın alım sırasında sistemin kolaylığı da müşteriye yardımcı olur ve müşteri sadakatini artırır. Aynı zamanda tüketicilerin alışverişlerini gerçekleştirmeleri, gizlilik ilkesine sadık kalınacağını bilmeleri de çok önemlidir. Kişisel bilgilerini ürün ya da hizmet alımı sırasında sizinle paylaşan tüketiciler, bu bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmayacağından emin olmak ister. Bu da müşteri sadakatini arttırarak, satışlarınızı arttırır.


 

Daha önce sitenizi ya da ürününüzü ziyaret eden, inceleyen kullanıcılara tekrar ulaşabilirsiniz.

 

Üyelik sistemi ile giriş yapılan e-ticaret sitelerinde müşterinizin hangi ürünü incelediğini bulabilir, daha önce baktığı ürünle ilgili kampanyaları e-posta aracılığı ile iletebilir ya da alışveriş sepetine dahil ettiği ancak unuttuğu ürünü hatırlatabilir, hatta indirim veya promosyon sunarak satışlarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Yani e-ticarette müşteri ile bire bir iletişime geçerek, ürünü çok daha kolay pazarlarsınız.

Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Olarak

Trabzon

başta olmak üzere Doğu Karadeniz , İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin büyük nüfuslu şehirlerinde

web tasarım

hizmet vermektedir. 2003 yılından beri web tasarımı ve online yazılım üzerine çeşitli teknolojilerde kendimizi geliştirerek müşterilerimizin taleplerine çözümler üretiyoruz.

Müşterilerimizin hedefleri ve kurumsal yapıları doğrultusunda analiz yaparak günümüzün teknolojilerine uygun ve modern

web sayfaları

tasarlıyoruz

. Hazır sistem tercih etmeyen firmamız sıradan çalışmalar yerine daha konsept ve farklılık yaratacak çalışmalar geliştirmeyi ilke edinmiştir.
Turkuaznet Resmi Web Sayfasıdır. Bilgi ve görsellerin izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2017 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.