Sizin İçin Farklı Projeler Tasarlıyoruz...

Bugün ve Gelecekte Web’de Neler Olacak

İnternetin gelişmesi ile birçok bilgiye hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca birçok firmada bu alanda yer alarak ürün veya hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırabiliyorlar. Sizde bu alanda yer alarak farklı bir başarıya imza atabilirsiniz. Günümüzde web siteleri yardımı ile her işlem kolay ve güvenilir olarak yapılabilmektedir. Web siteleri kurumsal ve bireysel olarak ayrılmaktadır. Kurumsal siteler daha çok firmaların içeriklerini veya hizmetlerini yansıtır. Web sitelerinde istenilen bilgiye ulaşabildiğiniz gibi tüm bankacılık işlemlerinizi de yapabilmektesiniz. Günümüzde web siteleri herkes tarafından kullanılmaktadır. Firma tanınma açısından önemli bir yeri olan web sitelerinin kullanımı da giderek artmaktadır.
Devamını Oku

Web Tasarım ve Kurumsal Kimlik

İnternet dünyasında bir  web sitesi  açacaksınız ve bunu tanıtım için kullanacaksınız ilk önce yapmanız gereken şey firmanızı yansıtacak logo belirlemek, ikinci olarak ise kurumsal kimlik tasarlamaktır. yani firmanızın renklerine ve logosun uygun olarak antetli kağıt, zarf, CD zarfı, blok not gibi. Logo sizin görsel kimliğinizi oluşturacak olan bir parçadır.

Yılların getirdiği tecrübe ile firmamız çeşitli internet teknolojileri ile kurumunuzu temsil edecek hem görsel hem de kullanışlı web sitesi tasarlamaktadır. Firmamızı tercih edenlerden referans alarak çalışmalarımızı ve iş disiplinimizi araştırınız.
Devamını Oku

Mobil Uyumlu Web Sayfası

Web sayfam cep telefonumdan tabletten ulaşılabilir mi? Mobil uyumlu (responsive) web sitesi nedir, mobil uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır, web sitesine responsive kodlama yapacak mısınız diye çokça sorular geliyor müşterilerimizden.   Mobil web sayfasının yararları nelerdir? Mobil uyumlu olduğunda web sitesi için avantajları nelerdir diyede merak ediyorsunuzdur eminiz. Bu konuyu sizin açınızdan daha kolayca anlaşılır hale getirebilmek açısından sizlerle aklımızdan geçenleri, bilgilerimizi paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik.

Trabzon'da Mobil uyumlu web sayfaları bu gün kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Mobil uyumlu web sitesi yani İngilizce ismiyle belirtiksek responsive (duyarlı) web sitesi web sayfasının hem yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda hem de mobil cihazların barındırdığı değişken ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle kalmayıp rahat gezilebilmesi maksadıyla yapılan web sitesi uygulama biçimidir.
Devamını Oku

Profesyonel Web Tasarımı

Başarılı olmanız için profesyonel web tasarımı, kullanmanız gereken basit ama etkili metotlar bütünüdür. Profesyonel web tasarım ile ziyaretçileriniz dikkatlerini mesajınıza vermeli, kafaları karışmamalıdır. Web sitenizin tasarımı, ne yapmalarını istiyorsanız açık ve net biçimde ifade etmenize yardım etmeli, özgün görünmeyen, taklit sitelerden sizi ayırmalıdır. Mesajınız, basmakalıp laflardan değil, müşterinize hitaben oluşturulmuş, net mesajlardan oluşmalıdır. Profesyonel web tasarım mesajınızın hedef kitlenize doğru şekilde ulaşmasını sağlayan en önemli faktördür.
Devamını Oku

UI ve UX Kavramları

Son yıllarda internet dünyasının olgunlaşmasıyla beraber ortaya çıkan Türkçesiyle UI (User Interface) kullanıcı arayüzü ve UX (User Experience) kullanıcı deneyimi kavramları birbirleriyle ilişkili ve iç içe geçmiş bununla birlikte birbirlerinden çok farklı kavramlardır. Kısaca tanımlarsak UI arayüz tasarımıdır. Arayüz tasarımcısı sitenin grafik tasarımını, renk paletlerini, butonlarını, font, sayfa düzeni gibi bileşenlerine karar verir ve hazırlar. UX ise ölçüm ve testlere dayalı bir çok veriye göre sitenin potansiyel ziyaretçilerinin memnuniyetini sağlamak için gerekli içerik ve yerleşimleri tasarlar ve stratejileri belirler. 

Kullanıcı arayüz tasarımcısı yaratıcı bir bakış açısıyla hayal dünyasını tasarıma dönüştürürken. UX tasarımcı kullanıcı, pazar ve saha araştırması gibi istatistikleri kullanır, site analizlerini inceler, taslak çalışmalarda gerçekleştirdiği testlerle ziyaretçilere doğru içerikleri ve yerleşimi sunarak sitenin doğru bir şekilde yönetilmesine olanak sağlar. 
Devamını Oku
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Olarak

Trabzon

başta olmak üzere Doğu Karadeniz , İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin büyük nüfuslu şehirlerinde

web tasarım

hizmet vermektedir. 2003 yılından beri web tasarımı ve online yazılım üzerine çeşitli teknolojilerde kendimizi geliştirerek müşterilerimizin taleplerine çözümler üretiyoruz.

Müşterilerimizin hedefleri ve kurumsal yapıları doğrultusunda analiz yaparak günümüzün teknolojilerine uygun ve modern

web sayfaları

tasarlıyoruz

. Hazır sistem tercih etmeyen firmamız sıradan çalışmalar yerine daha konsept ve farklılık yaratacak çalışmalar geliştirmeyi ilke edinmiştir.
Turkuaznet Resmi Web Sayfasıdır. Bilgi ve görsellerin izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2017 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.