Sizin İçin Farklı Projeler Tasarlıyoruz...

E Faturayı Kimler Kullanabilir?

E Fatura Kâğıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yönetilen e-fatura uygulamasında amaç tek format ve standarda göre satıcı ve alıcı arasında güvenli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan bir sistem oluşturmaktır. e Faturayı kimler kullanabilir
2014 ve devamındaki hesap dönemlerinde brüt satış hasılatı 10 milyon lira ve üzeri olan mükellefler, e-fatura kullanmalıdır. 
Özel Tüketim Vergisi Kanunu‘nda yer alan I sayılı listedeki malların üretimi, ithalatı, teslimi gibi faaliyetleri yüzünden EPDK’den lisans alan mükellefler de e-fatura kullanmaktadır. 
ÖTV Kanunu’na ekli III sayılı listedeki malların üretimi, yapımı ve ithalatını gerçekleştiren mükellefler de e-faturaya geçmek zorundadır. 
Başta madeni yağ lisansına sahip veya bu işletmelerden mal alarak yıllık satış tutarı 25 milyon lira üzeri olan firmalar  
ÖTV’ye tabi tutulan kolalı gazoz, alkollü içecek ya da tütün üreten, ithal eden firmalar ve bu işletmelerden mal alıp yıllık satış tutarı 10 milyon lira üzerinde olan firmaların elektronik faturaya geçişi zorunlu kılınmıştır. 
e-Faturaya geçmek için herhangi bir ciro kısıtlaması bulunmamaktadır. Anonim, Limited, Gerçek ve Şahıs şirketi statüsünde bulunan mükelleflerin e-fatura uygulamasından faydalanabildikleri bilinmektedir.
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Olarak

Trabzon

başta olmak üzere Doğu Karadeniz , İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin büyük nüfuslu şehirlerinde

web tasarım

hizmet vermektedir. 2003 yılından beri web tasarımı ve online yazılım üzerine çeşitli teknolojilerde kendimizi geliştirerek müşterilerimizin taleplerine çözümler üretiyoruz.

Müşterilerimizin hedefleri ve kurumsal yapıları doğrultusunda analiz yaparak günümüzün teknolojilerine uygun ve modern

web sayfaları

tasarlıyoruz

. Hazır sistem tercih etmeyen firmamız sıradan çalışmalar yerine daha konsept ve farklılık yaratacak çalışmalar geliştirmeyi ilke edinmiştir.
Turkuaznet Resmi Web Sayfasıdır. Bilgi ve görsellerin izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2017 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.